MAMY MISTRZÓW POLSKI W RATOWNICTWIE WODNYM!

REKLAMA

W Drzonkowie na 50 metrowej pływalni w dniach 21-23 czerwca 2013 roku odbyły się XLVII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, w których drużyna Ostrołęckiego WOPR w składzie Adam Janczewski, Paweł Szulerecki, Rafał Gumowski i Karol Bojarski, spisała się znakomicie. Ich dorobek to 5 medali, w tym 4 złote i jeden srebrny, Puchar i wiele znakomitych rezultatów i miejsc w ścisłej czołówce Polski.

REKLAMA

Paweł Szulerecki został dwukrotnie Mistrzem Polski w kategorii juniorów w konkurencji 200m ratownik oraz w konkurencji 100m kombinowane i Wicemistrzem Polski w konkurencji 50m holowanie manekina. Pawłowi  zabrakło tylko 0,7 sekundy do ustanowienia rekordu Polski w konkurencji 100m kombinowane – dodaje trener Włodzimierz Janczewski, ale jest ogromna szansa aby rekord padł na Mistrzostwach Europy, do których Paweł się zakwalifikował.

Karol Bojarski został także dwukrotnie Mistrzem Polski w kategorii juniorów młodszych w konkurencji 50m holowanie manekina oraz w konkurencji  100m ratownik. Jesteśmy dumni z Karola, który wygrał rywalizację o rok starszymi ratownikami co dobrze rokuje już na przyszły sezon – podkreśla trener.

W konkurencji rzut liną zabrakło odrobinę szczęścia aby Paweł Szulerecki i Adam Janczewski zostali Mistrzami Polski, w ostatnim ruchu Pawłowi podwinęła się lina, korekta spowodowała, że zajęli miejsce VII, ale potwierdzili, że należą do najlepszych w Polsce.

Sztafeta 4x25m holowanie manekina płynąca w składzie Adam Janczewski, Rafał Gumowski, Karol Bojarski i Paweł Szulerecki spisała się znakomicie, zajęła V miejsce, a w sztafecie 4x50m z pasem ratowniczym w tym samym składzie zdobyli  miejsce VI uzyskując znakomite czasy, będąc najmłodszą sztafetą.

Gratulujemy!!!

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT