Lakarze apeluja – kobiety w ciąży badajcie się

REKLAMA

Od 1 stycznia br. w życie weszło rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej, w której to określone jest jakie badania powinny zostać wykonane kobietom.
Mówi Tomasz Szkółka, kierownik oddziału położniczo-ginekologicznego w szpitala w Ostrołęce.
 

REKLAMA

Świadomość pacjentek w tym temacie jest wciąż niska.
 

Niewykonanie badań to zarówno zagrożenie dla życia matki jak i dziecka.  
 

Standardowo podczas ciąży powinny zostać przeprowadzone 3 badania ultrasonograficzne, między 11 a 13 tygodniem, około 20 i  30 tygodnia ciąży.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT