Konsultanci wojewódzcy otrzymali powołania

REKLAMA


Akty powołania czterem specjalistom z różnych dziedzin medycyny wręczył Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. Kadencja konsultanta wojewódzkiego trwa pięć lat. Uroczystość odbyła się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

Akty powołania otrzymali:
– prof. nadzw. dr hab n. med. Teresa Jackowska – konsultant w dziedzinie pediatrii, jest kierownikiem Kliniki Pediatrii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i ordynatorem w Szpitalu Bielańskim w Warszawie,
– prof. dr hab. n. med. Piotr Ciostek – konsultant w dziedzinie chirurgii naczyniowej, jest kierownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz koordynatorem oddziału w Bródnowskim Centrum Specjalistycznym,
– dr n. med. Grzegorz Michalak – konsultant w dziedzinie medycyny ratunkowej, jest zastępcą dyrektora oraz pełni obowiązki ordynatora w szpitalu Bielańskim w Warszawie,
– Anna Dudek – konsultant w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego, pełni obowiązki przełożonej pielęgniarek w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych 'Drewnica” w Ząbkach.

REKLAMA

Konsultanci powoływani są przez wojewodę. Do ich zadań należy m.in. przeprowadzanie kontroli podmiotów leczniczych w zakresie jakości i dostępności świadczeń, kształcenia, doskonalenia zawodowego oraz wyposażenia. Przygotowują również informację na temat zasobów i potrzeb kadrowych w dziedzinie medycyny, farmacji i ochrony zdrowia. Opiniują wnioski o wpisanie na listę jednostek uprawnionych do prowadzenia specjalizacji. Na wniosek wojewody wydają opinię o spełnieniu przez podmiot leczniczy warunków do udzielania świadczeń zdrowotnych w danej dziedzinie medycyny.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA