back to top
17.7 C
Ostrołęka
poniedziałek, 15 lipca 2024 r.

Kolejna umowa na dostawy pojazdów FLIRT dla Kolei Mazowieckich podpisana

REKLAMA

Koleje Mazowieckie, jeden z najnowocześniejszych operatorów przewozów pasażerskich w Polsce, konsekwentnie inwestują w nowoczesny tabor, zwiększając sukcesywnie komfort i bezpieczeństwo podróży koleją na Mazowszu. Po zawarciu w ubiegłym tygodniu umowy ramowej na dostawy 50 ezt FLIRT i dwóch umów wykonawczych na 25 jednostek, mazowiecki przewoźnik i Stadler Polska podpisały kolejną umowę na dostawy 15 pojazdów FLIRT z opcją na dodatkowych 10 jednostek. Wartość umowy to ponad 1,6 mld złotych. Kontrakt zostanie zrealizowany m.in. dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych, którego łączna wartość wynosi niemal 390 mln złotych.

– Cieszę się, że działamy tak prężnie w kierunku rozwoju przewozów kolejowych w naszym regionie. W 2018 roku zawarliśmy umowę na zakup 61 ezt FLIRT. W tym roku podpisaliśmy już umowy na zakup łącznie 75 ezt FLIRT. Te inwestycje są możliwe dzięki efektywnemu wykorzystaniu środków unijnych. To właśnie dzięki nim Koleje Mazowieckie dynamicznie się rozwijają. Takie projekty inwestycyjne są najlepszym dowodem na to, że Spółka to nowoczesny przewoźnik kolejowy gwarantujący wysoką jakość świadczonych usług transportowych – podkreśla Robert Stępień, prezes Zarządu KM.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Pojazdy FLIRT, bestsellerowy model pociągu Stadlera został sprzedany w ponad 2570 egzemplarzach i można go spotkać na szlakach kolejowych w 23 krajach.

fot. KM

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex