back to top
17.7 C
Ostrołęka
poniedziałek, 15 lipca 2024 r.

Działania ‘Kaskadowy pomiar prędkości”

REKLAMA

Policjanci z Ostrołęki 6 lipca będą prowadzili działania ‘Kaskadowy pomiar prędkości”.

Kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą ją rażąco przekraczać muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza wysokim mandatem karnym i punktami karnymi ryzykują również utratę prawa jazdy.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Do wypadków drogowych dochodzi zazwyczaj poprzez naruszenie przez kierujących obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Niezmiennie od lat najbardziej śmiercionośnym pozostaje naruszenie niedostosowania prędkości do warunków ruchu. To właśnie z tego powodu każdego roku kierujący jadący zbyt szybko powodują zdarzenia, które pochłaniają ponad 1/3 wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Policja apeluje o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex