Inscenizacja bitwy pod Kopańskim Mostem

REKLAMA

Miodobranie Kurpiowskie jest największą imprezą folklorystyczną w północno wschodniej Polsce. Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Kurpiowszczyzny jak i szerokiego grona gości z różnych stron z kraju i z zagranicy.

REKLAMA

Jednym z elementów tegorocznego przedsięwzięcia była historyczna inscenizacja pokazująca partyzancką wojnę strzelców kurpiowskich z armią Szwedzką

Mówił poseł Arkadiusz Czartoryski, członek grupy rekonstrukcyjnej.

W dniach 22-23 stycznia 1708 roku pod Kopańskim Mostem Kurpie na czele ze Stachem Konwą stoczyli krwawą bitwę z oddziałami szwedzkimi, grabiącymi okoliczne wioski.

 

Fot: Robert Causari

{gallery}m_bitwa{/gallery}

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT