II Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

REKLAMA

Powiększ

Mija 2 lata od katastrofy rządowego samolotu TU-154M pod Smoleńskiem. Zginęło wówczas 96 osób: prezydent Lech Kaczyński z małżonką, a także m.in.: ministrowie, posłowie, najwyżsi dowódcy Sił Zbrojnych, kapłani, reprezentanci Rodzin Katyńskich, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

REKLAMA

Po katastrofie samolotu tysiące osób zgromadziło się przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Na chodniku zapalono tysiące zniczy, składano wiązanki kwiatów.

10 kwietnia pod pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego na skwerze im. śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego o godzinie 8.41 zostały złożone wiązanki kwiatów i zapalone znicze.

Mówił Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki.

Oficjalne uroczystsi upamiętniające śmierć 96 ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego zaplanowano 14 kwietnia, na cmentarzu miejskim przy ul. Krańcowej.  O godz. 13 zostanie tam odprawiona msza święta, po której zostanie poświęcony obelisk 'Bóg, Honor, Ojczyzna, Katyń – Smoleńsk – Siewiernyj. Tragedia w 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, 10.04.2010”.

(mm)

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT