Ostrołęka po raz kolejny stanie się stolicą żywego słowa. W dniach 24–27 czerwca 2026 roku miasto będzie gospodarzem Finału 71. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – jednego z najważniejszych wydarzeń promujących kulturę słowa w Polsce. Do Ostrołęki przyjadą najlepsi recytatorzy z całego kraju, którzy zmierzą się w turnieju recytatorskim oraz turnieju 'Wywiedzione ze słowa”. Na uczestników czekają także warsztaty prowadzone przez wykładowców Akademii Teatralnej.
O przygotowaniach do tego wyjątkowego wydarzenia, jego znaczeniu dla miasta i środowiska artystycznego oraz o atmosferze, jaka co roku towarzyszy finałowym prezentacjom Marta Mierzejewska rozmawiała z Ewą Krupką, kierownikiem Klubu Oczko Ostrołęckiego Centrum Kultury – współorganizatorem 71. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Na wydarzenie zapraszają Ostrołęckie Centrum Kultury i Klub Oczko. Patronat medialny nad konkursem objęło Radio OKO.


