Spotkanie z Alfredem Sierzputowskim, poetą, satyrykiem i publicystą zainaugurowało kolejny sezon w Arce. Ostrołęczanin opowiadał o swojej twórczości, podczas wieczoru promował najnowszą książkę zatytułowaną 'Gawęda o istnieniu”.
Alfred Sierzputowski jest dla wielu młodych literatów wzorem do naśladowania. Zarówno jego pokolenie jak i młodzież chętnie sięgają do tekstów wychodzących spod jego pióra. Do kogo trafi Gawędą o istnieniu?
Wieczór w Arce rozpoczął się słowami podziękowania i wdzięczności kierowanymi w stronę poety. Muzycznie zaprezentowała się grupa 'Biały Patyk” – wnukowie Alfreda Sierzputowskiego wykonali kilka utworów szanty. Spotkanie poprowadził Karol Samsel.
Alfred Sierzputowski urodził się 17 lipca 1937 roku w Łęgu Przedmiejskim. Mieszka w Ostrołęce. Debiutował w 1968 r. drukiem fraszek w czasopiśmie Pięć Rzek i w Kamenie. Jego utwory drukowane były na łamach czasopism, m.in. Barwy, Głos Nauczycielski, Chłopska Droga, Trybuna Mazowiecka, Ozveni-echo i wielu innych. Jest on również członkiem zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki, od 1996 roku pełni funkcję prezesa Koła Literatów przy TPO. Jest także redaktorem większości wydanych przez Towarzystwo tomików poezji. W 2002 roku opracował Almanach Poetycki Kurpiowszczyzny, prezentujący twórczość blisko 50 współczesnych poetów Ostrołęki i regionu. Współpracuje przy organizacji Festiwalu Literackiego im. E. Kupiszewskiego (dawniej Spotkań Literackich na Kurpiach). To także członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, posiada legitymację Międzynarodowego Stowarzyszenia Literatów.
Alfred Sierzputowski wydał: Akt wiary, Epitafia, Wyjęte spod brawa, Pod humorkiem, Ponad obojętność, Obrzeża powagi, Serc ludzkich wzajemnej potrzebie, Tryptyk polski, Między Satyrem a Stańczykiem, Znamiona czasu, Sonety, Stańczyk na Pegazie, Władcy świata [opowiadania]. W 2002 roku opracował wspólnie z Czesławem Parzychem Almanach Poetycki Kurpiowszczyzny.
mm