back to top
20.5 C
Ostrołęka
poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Bezpieczeństwo dostaw gazu: spawa przeciw Polsce

REKLAMA

Komisja Europejska kieruje Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko POLSCE w związku ze środkami nakładającymi dodatkowe koszty w transgranicznym handlu gazem.

Decyzja jest ostatnim etapem postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego wszczętego przez Komisję w 2018 r. na podstawie jej własnego dochodzenia i szeregu skarg od podmiotów gospodarczych. W kwietniu 2019 r. Komisja przesłała uzasadnioną opinię. W kwietniu 2022 r. Polska opublikowała projekt ustawy zmieniającej ustawę o zapasach gazu, w celu zmiany obowiązku magazynowania gazu. Jednak do dziś ta ustawa zmieniająca nie została przedłożona do przyjęcia przez Sejm, a władze polskie nie przekazały zaktualizowanego harmonogramu jej przyjęcia.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Mimo regularnej wymiany informacji Polska nie rozwiązała jeszcze problemu. Ponieważ funkcjonowanie rynku magazynowania gazu w Unii oraz niedyskryminacyjne zasady dotyczące warunków dostępu do systemów przesyłowych gazu ziemnego mają ogromne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw i ustabilizowania cen energii, Komisja podjęła decyzję o skierowaniu sprawy do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex