70 000 zł za cierpienie

REKLAMA

Sąd Apelacyjny w Białymstoku oddalił apelacje stron od wyroku Sądu Okręgowego w Ostrołęce z dnia 5 września 2012r. zasądzającego od miasta Ostrołęka dla byłej gimnazjalistki 70 000 zł zadośćuczynienia za cierpienia wywołane pobiciem przez uczniów na terenie Zespołu Szkół w Ostrołęce.

REKLAMA

Dziewczyna domagała się od miasta 140.000 zł m.in. zadośćuczynienia za ból i cierpienia, wywołane pobiciem przez uczniów na terenie Zespołu Szkół w Ostrołęce, do którego doszło 18 lutego 2009r. Wówczas uczennica trzeciej kasy gimnazjum, wychodziła z koleżankami ze szkoły. Dziewczyny zostały obrzucone śnieżkami przez uczniów, czekających przed budynkiem i na dziedzińcu szkoły. Przewrócili je na ziemię i nacierali śniegiem. Gimnazjalistka chciała pomóc koleżance, została zaatakowana. Napastnicy kopali ją i obsypywali śniegiem.

Dziewczyna miała pękniętą śledzionę, odmę płucną, rozerwaną przeponę z przesunięciem śledziony i żołądka do klatki piersiowej, martwicę ściany żołądka, pęknięcie lewego jajnika.

Miasto Ostrołęka wniosło o oddalenie powództwa oraz o zasądzenie kosztów. Zaprzeczyło temu, aby doszło do zdarzenia. Była to tylko zabawa na śniegu, podczas której uczniowie obrzucili i natarli śniegiem dziewczynę. Poza tym nie powiedziała ona o incydencie dyrekcji szkoły, ani matce. Do szpitala zaś trafiła po dwóch dniach, podczas których mogło wiele się wydarzyć.

Sąd Okręgowy w Ostrołęce wyrokiem z dnia 5 września 2012r. zasądził od miasta dla dziewczyny 70.000 zł zadośćuczynienia z odsetkami. W pozostałej części powództwo oddalił. Obciążył także pozwanego kosztami procesu.

źródło: Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT