65,7 MLN ZŁ NA WODOCIĄGI I KANALIZACJĘ W SUBREGIONIE OSTROŁĘCKO-SIEDLECKIM

REKLAMA

Dzisiaj podpisanych zostanie 36 umów na unijne dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 inwestycji z zakresu gospodarki wodno-ściekowej w subregionie ostrołęcko-siedleckim.

REKLAMA

Dzięki temu powstaną sieci wodociągowe, kanalizacyjne, przydomowe oczyszczalnie ścieków, stacje uzdatniania wody oraz komunalne oczyszczalnie ścieków. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego ponad 65 mln zł wesprze 36 inwestycji z powiatów: ostrołęckiego, ostrowskiego, makowskiego, przasnyskiego, siedleckiego, węgrowskiego, sokołowskiego oraz łosickiego.

Umowy w tej sprawie podpiszą Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz wójtowie i burmistrzowie 36 gmin z subregionu ostrołęcko-siedleckiego.

Inwestycje otrzymają dofinansowanie w ramach działania 'Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie gospodarki wodno-ściekowej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Gminy złożyły łącznie 216 wniosków o przyznanie pomocy, ostatecznie do dofinansowania zakwalifikowano 187 projektów.

KJ

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT