back to top
5.5 C
Ostrołęka
niedziela, 21 kwietnia 2024 r.

5 tys. zł – dodatkowe zasiłki dla rolników po nawałnicach i przymrozkach – w ramach rządowego programu

REKLAMA


Jednorazowe zasiłki w wysokości 5 tys. zł mogą otrzymać rolnicy i producenci rolni, którzy ucierpieli w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w 2011 r. Poszkodowani mogą także liczyć m. in. na pomoc w opłacaniu składek na ubezpieczenie społeczne.

Od wtorku 16 sierpnia rolnicy, w których gospodarstwach straty zostały oszacowane, mogą składać wnioski do gminnych ośrodków pomocy społecznej. Zasiłki są dodatkową formą wsparcia, obok istniejącej już pomocy w przywróceniu potencjału rolnego oraz kredytów preferencyjnych, dofinansowywanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Mówi Teresa Stachowicz, wicedyrektor Wydziału Geodezji i Rolnictwa Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Wnioski można składać do 30 września w oparciu o protokoły strat sporządzone przez terenowe komisje powołane przez wojewodę.

Poszkodowanych wesprze również Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, pomagając w opłacaniu składek na ubezpieczenie i regulując zaległości z tego tytułu. Wójtowie, burmistrzowie lub prezydenci miast, z terenów dotkniętych huraganem czy przymrozkami, mogą również stosować ulgi w podatku rolnym za 2011 r.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex