back to top
17.7 C
Ostrołęka
poniedziałek, 15 lipca 2024 r.

Wesele Kurpiowskie – trzydniowa impreza w Kadzidle

REKLAMA

W Kadzidle odbyło się Wesele Kurpiowskie, coroczne święto, które przyciągnęło tłumy miłośników kultury ludowej. Impreza była pełna atrakcji, koncertów, widowisk i warsztatów, które pozwoliły uczestnikom zgłębić tradycje i zwyczaje tego regionu.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

14 czerwca scena i plac przy Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle stały się areną dla miłośników muzyki. Wystąpiły zespoły rockowe: MACHINA, ROKKER i MADMA .

15 czerwca odbyła się tradycyjna weselna potańcówka na ludowo przy dźwiękach muzyki kurpiowskiej. Również kapela folkowa Horpyna porwała publiczność swoim energetycznym występem. Wieczór zakończył się Festiwalem Folkloru Weselnego.

Kulminacją Wesela Kurpiowskiego było widowisko obrzędowe, które odbyło się 16 czerwca w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle. Dzień rozpoczął się mszą świętą w kadzidlańskim kościele, po której odbył się korowód.

Od godziny 14 uczestnicy mogli podziwiać tradycyjne obrzędy weselne, które były nie tylko pokazem folkloru, ale także wspaniałą lekcją historii i tradycji. Impreza tradycyjnie przyciągnęła zarówno mieszkańców, jak i turystów. Gwiazdą wieczoru była Cleo.

Podkreśla wójt Anna Śniadach.

Materiał powstał przy współpracy z Robert Causari Studio . Fot. Robert Kozera

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex