back to top
20.5 C
Ostrołęka
poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Zmarł Krzysztof Szeląg- jego głosu przed laty mogliście słuchać w Radiu Oko

REKLAMA

Zmarł Krzysztof Szeląg – dziennikarz, działacz kultury, społecznik, samorządowiec. Odszedł 29 lipca w wieku 74 lat.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Modlitwa różańcowa odbędzie się we wtorek 2 sierpnia o godz. 9 w Domu Pogrzebowym “Arka” przy ul. Sienkiewicza 41 w Ostrołęce. Msza święta żałobna zostanie odprawiona we wtorek 2 sierpnia o godz. 10.30 w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce (fara). Śp. Krzysztof Szeląg spocznie na Cmentarzu Parafialnym w Ostrołęce.

Krzysztof Szeląg urodzony w 1948r. w Poznaniu, dziennikarz, działacz kultury. Od 1972 roku związany był z Ostrołęką. W latach 1975-1980 był pierwszym Komendantem Chorągwi ZHP w Ostrołęce. Dzięki jego staraniom harcerze do dziś mają swoją siedzibę w budynku przy Placu Bema. W latach osiemdziesiątych związany z kulturą. W latach 1983-1988 był dyrektorem Ostrołęckiego Ośrodka Kultury oraz Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Ostrołęce. Pod koniec lat osiemdziesiątych został Redaktorem Naczelnym „Tygodnika Ostrołęckiego”. W latach dziewięćdziesiątych dziennikarz lokalnych oraz ogólnopolskich mediów: „Ratusz Ostrołęcki’, „Ostrołęcka Gazeta Powiatowa”, Polskie Radio, Radio „OKO”. Jego charakterystyczny głos można było usłyszeć w licznych serwisach informacyjnych oraz audycjach radiowych w lokalnej rozgłośni Radiowej Radio OKO. W latach dwutysięcznych był urzędnikiem państwowym pełniąc funkcję rzecznika prasowego w Urzędzie Miejskim oraz Starostwie Powiatowym w Ostrołęce.
W swoim życiu wielokrotnie otrzymał wyróżnienia i oznaczenia za swoją działalność: między innymi otrzymał odznakę „Za zasługi dla województwa ostrołęckiego” oraz Krzyż Zasługi dla ZHP.

Redakcja Radia Oko składa najszczersze wyrazy współczucia bliskim śp. Krzysztofa Szeląga.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex