-4.5 C
Ostrołęka
środa, 29 listopada 2023 r.

Zgłoś kandydata do Nagrody im. C. K. Norwida!

REKLAMA

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza ogólnopolskie związki twórcze lub ich oddziały, uczelnie wyższe, instytucje kultury, wydawnictwa i redakcje oraz artystów do zgłaszania kandydatur do XXII edycji Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida! Termin zgłaszania kandydatów upływa 15 maja br.

Nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida otrzymają artyści tworzący na Mazowszu w kategoriach: Literatura, Muzyka, Sztuki Plastyczne, Teatr za dzieło lub kreację powstałe w roku 2022 oraz w kategorii 'Dzieło Życia” – za całokształt twórczości.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Wyboru nominowanych i laureatów dokonają autorytety w poszczególnych dziedzinach sztuki, zasiadający w kapitułach Norwidowskich.

Celem i ideą nagrody jest z jednej strony promocja sztuki, z drugiej docenienie jej twórców. Laureaci otrzymują okolicznościową statuetkę, dyplom oraz 30 tysięcy złotych, a laureat Nagrody “Dzieło Życia” 40 tysięcy złotych. Nominowani do nagrody otrzymują imienny medal okolicznościowy oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych.

Do 15 maja 2023 r. można zgłaszać kandydatów, wniosek dostępny jest na stronie internetowej www.nagrodanorwida.pl.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex