Zespół Szkół w Zalasiu w okresie Wielkiego Postu organizuje Wieczory Poezji

REKLAMA

Od kilku lat przy szkole działa grupa poetycka, w skład której wchodzą uczniowie, nauczyciele jak również studenci.

REKLAMA

Podczas czwartkowego wieczoru będą deklamowane utwory  poetki, autorki tekstów piosenkarki, pisarki, reżysera teatralnego i telewizyjnego, a także dziennikarki  – Agnieszki Osieckiej.

Mówi Renata Rybka, nauczyciel w Zespole Szkół w Zalasiu.

Agnieszka Osiecka o miłości pisała tak;

Nie wierzę w to,
że wszystko było już,
pozwólcie mi
na jeszcze parę róż:

Jeszcze tylko raz pokochać,
ach, jeszcze jeden raz!

Nie pragnę wciąż
królewną z bajki być,
lecz serca dzwon
niech nie przestaje bić.

Jeszcze tylko raz pokochać.
ach, jeszcze jeden razi

W tę nową miłość
pobiegłabym tak,
jak rusza w drogę
księżyc i ptak,
tę nową miłość
umiałabym wziąć,
tak jak się bierze
rumianki do rąk.
Nie wierzę w to
że prześnił się mój czas,
pozwólcie mi
na jeszcze parę gwiazd:

Jeszcze tylko raz pokochać,
ach, jeszcze jeden raz!

Jeszcze tylko raz usłyszeć
szalony serca głos,
a potem — wielką ciszę,
a potem — noc…

fi

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT