-4.5 C
Ostrołęka
środa, 29 listopada 2023 r.

Zespół Mazowsze wystąpi w Ostrołęce

REKLAMA

’Mazowsze” – jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, prezentujący stylizację polskiego folkloru w postaci widowiska tanecznego i muzycznego wystąpi w sobotę 7 października w Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce.

Na widowisko pt. 'Kalejdoskop barw Polski” zapraszają Elżbieta Lanc – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Łukasz Kulik – Prezydent Miasta Ostrołęki, Jacek Boniecki – Dyrektor PZLPiT 'Mazowsze”.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Koncert odbędzie się z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz 650-lecia Miasta Ostrołęki. Rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp wolny.

'(…)Nie zna 'Mazowsza”, kto nie widział koncertu Kalejdoskop Barw Polski. To nie tylko flagowy koncert, ale także kwintesencja działalności zespołu. Nic tak jak Kalejdoskop Barw Polski nie oddaje istoty 'Mazowsza”. Koncert, trwający z reguły około 2,5 godziny, to wybór pieśni i tańców pochodzących z różnych zakątków Polski. Prezentują one folklor wsi i miasteczek, ale często są to tańce narodowe, które 'Mazowsze” także ma w swoim repertuarze. Podczas koncertu widzowie mogą wraz z artystami 'Mazowsza” przemierzyć całą Polskę. Poznać nie tylko charakterystyczne dla poszczególnych regionów tańce, przyśpiewki i muzykę, ale również przyjrzeć się pięknie wykonanym i zdobionym kostiumom, które cieszą oko. To właśnie kostiumy dopełniają całości obrazu 'Mazowsza” nie tylko w Kalejdoskopie Barw Polski, ale w każdym programie zespołu. W czasie tego koncertu widzowie mogą wędrować wraz z zespołem przez całą Polskę. Od Kaszub, poprzez Kujawy, Zieloną Górę, region Mazowsza, Lubelszczyznę, aż po góry i Śląsk. Z pewnością wielu zachwyci się krakowiakiem czy oberkiem, wspaniałymi choreografiami mistrza mazowszańskiego parkietu – Witolda Zapały czy innych twórców jedynych w swoim rodzaju układów tanecznych. I wielu zapadną na zawsze w pamięć słowa mazowszańskich hitów, jak Kukułeczka, Cyt, cyt, Furman czy Ej, przeleciał ptaszek. A to wszystko okraszone fantastyczną grą orkiestry 'Mazowsza” pod batutą dyrektora Jacka Bonieckiego. Warto zasmakować Kalejdoskopu Barw Polski i dotknąć tego, co w 'Mazowszu” jedyne w swoim rodzaju – polskiej kultury i polskiego folkloru w wersji dla każdego widza. Tego wymagającego i wykształconego oraz tego, który z polską muzyką i kulturą styka się po raz pierwszy’.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex