Zespół ”Kurpianka” w Wiśle

REKLAMA

Zespół ”Kurpianka” z Kadzidła w sobotę wyruszył w kolejną podróż koncertową, tym razem do Wisły.

REKLAMA

Członkowie kadzidlańskiego zespołu biorą udział w Tygodnu Kultury Beskidzkiej, festiwalu folklorystycznym odbywającym się rokrocznie od 1964 roku. Mówi Paweł Łaszczych.

Podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej w sześciu miastach odbywają się koncerty zespołów polskich i zagranicznych, które prezentują oryginalne bogactwo ludowej muzyki, tańca, śpiewu, obrzędów i zwyczajów. Ludowi artyści zaś prezentują swoją twórczość, a organizacje i instytucje kultury, osiągnięcia w zakresie ochrony, dokumentacji i popularyzowania dorobku ludowej kultury.

fi

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT