22.2 C
środa, 1 maja 2024 r.

Zawodnicy MKKK zaprezentują się na Mistrzostwach Europy

Zawodnicy MKKK zdobyli w sobotę 3 kwalifikacje do Mistrzostw Europy, które w tym roku odbędą się na Węgrzech. Pierwsze miejsce wywalczyła Katarzyna Lisiewska, drugie Iza Piskorek i Jakub Prusiński i to oni zmierzą się z najlepszymi na kontynencie.

4 marca do Mielca przyjechało 243 zawodników z 43 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Karate Shinkyoksuhinkai w tym 16 z MKKK, aby walczyć o możliwość udziału w Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców, które odbędą się na Węgrzech, oraz Mistrzostwach Świata Open odbywających się co 4 lata w japońskim Tokio.

PFKS to jedna z niewielu federacji karate na świecie, która wymaga, aby w każdym członkowskim kraju odbywały się eliminacje do mistrzostw rangi kontynentalnej. Z każdej kategorii wagowej i wiekowej kwalifikacje uzyskują tylko zawodnicy, którzy zdobędą 1 i 2 miejsce.

Tuż za podium uplasował się Jakub Stańczyk, który mimo swojej ambitnej postawy przegrał walkę o 3 miejsce, które dałoby mu miejsce na liście rezerwowej zawodników startujących na ME. Jak podkreśla sensei Artur Prusiński – ‘ (…) cała ekipa pokazała karate w najlepszym wydaniu i tylko detale zdecydowały że MKKK uzyskał 3 kwalifikacje, a nie 16’.