Za nami Noc Muzeów

REKLAMA

Już po raz 10 Muzeum Kultury Kurpiowskiej zaprosiło mieszkańców miasta i regionu na Noc Muzeów. W tym roku motywem przewodnim imprezy było światło.

REKLAMA

Mówi dyrektor Maria Samsel.
Każdego roku ostrołęckie muzeum odwiedza około 1000 osób. Od rodziców z małymi dziećmi, przez młodzież szkolną po seniorów.

Motyw światła jest nawiązaniem do nowej wystawy czasowej poświęconej wybitnemu artyście Stanisławowi Ostoi-Kotkowskiemu, który z dużym powodzeniem eksperymentował z wykorzystaniem światła jako tworzywa artystycznego, projektując świetlne konstrukcje, elementy dekoracji, scenografię.

Podkreśla dyrektor Maria Samsel.

galeria

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT