17 C
piątek, 3 maja 2024 r.

XXII Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych

W Sztumie odbyło się XXII Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych. W biegu głównym zorganizowanym dookoła jeziora Zajezierskiego na dystansie 9,6 km wystartowało prawie 100 zawodników, wśród zawodniczka Siódemki Ostrołęka – Martyna Budziłek, która zwyciężyła wśród kobiet z czasem 36 minut i 2 sekundy, a w klasyfikacji ‘open” była 6.

Martyna wzięła również udział w VI Biegu Kolejarza zorganizowanym na ulicach osiedla Stacja w Ostrołęce na dystansie 3 km wygrywając bezapelacyjnie. Z Siódemki, oprócz Budziłek w zawodach uczestniczyli także: Karol Rogoziński, który zajął 2 miejsce wśród mężczyzn; Artur Mrozek – zwyciężył na 1 km wśród chłopców 11-15 lat oraz Kornelia Rusiłowicz, która na tym samym dystansie była najlepsza wśród dziewcząt 11-15 lat.