back to top
20.7 C
Ostrołęka
poniedziałek, 22 września 2025 r.

XVII Regionalny Przegląd Harmonistów i skrzypków

REKLAMA

Największe w regionie spotkanie artystów grających na kurpiowskich instrumentach ludowych odbyło się 6 października w Gminnym Ośrodku Kulturalno- Oświatowym w Lelisie. XVII Regionalny Przegląd Harmonistów i Skrzypków zgromadził kilkudziesięciu muzyków.

REKLAMA

Zauważa wójt gminy Stanisław Subda.
Przegląd podzielony był na na cztery kategorie wiekowe: poniżej 25 roku życia, występujący na przeglądzie po raz pierwszy; poniżej 25 roku życia, występujący na przeglądzie kolejny raz; przedział wiekowy 25 – 55 lat oraz powyżej 55 lat. Każdy z uczestników musiał zagrać dwie tradycyjne melodie. Imprezę współfinansowało Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Mówił Stefan Prusik, przewodniczący Rady Powiatu.
Wśród uczestników Przeglądu obecny był również Marian Krupiński, radny sejmiku województwa mazowieckiego.

XVII Regionalny Przegląd Harmonistów i skrzypków  zorganizowali: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Kurpiowskiej 'Puszcza’ w Lelisie, wójt gminy Lelis oraz Gminny Ośrodek Kulturalno – Oświatowy.

galeria

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA
Bezpieczne wakacje baner

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex