XII Dożynki – Gminno – Parafialne świętowali 11 września mieszkańcy gminy Baranowo (zdjęcia)

REKLAMA

Tradycyjne już ludowe święto połączone z obrzędem dziękczynnym za ukończenie żniw i prac polowych  zgromadziło wielu mieszkańców Kurpiowszczyzny.

REKLAMA

Po uroczystościach religijnych w amfiteatrze przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji wójt gminy – Henryk Toryfter oficjalnie rozpoczął zabawę z okazji zakończenia zbiorów.

Tegoroczne plony odzwierciedlały barwne kosze dożynkowe.

Na spotkanie z rolnikami w Baranowie przyjechał poseł Andrzej Kania.

Swoją obecnością mieszkańców gminy zaszczycił również poseł Arkadiusz Czartoryski.

Ważnym elementem dożynkowego spotkania w Baranowie było tradycyjne już dzielenie się chlebem.

 

fot. Robert Causari

{gallery}baranowo_d1{/gallery}

 

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT