Prawie 1200 uczniów i ich opiekunów z ostrołęckich szkół wzięło udział w trzech hip-hopowych koncertach zespołu 'Wyrwani z niewoli’.
Raperzy Jacek Zajkowski i Piotr Zalewski nie tylko prezentowali swoją twórczość muzyczną, ale także opowiadali o swoich trudnych doświadczeniach życiowych, uzależnieniach oraz przejściu na drogę wolności, akceptacji i miłości do Boga, człowieka i siebie podczas programu pt. 'Ku wolności’.
Zapytaliśmy Piotra Zalewskiego o wrażenia po spotkaniu z ostrołęcką młodzieżą.
Jaki jest cel programu?
Takie spotkania to wartościowe inicjatywy – powiedziała po koncercie Małgorzata Patoka, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 6.
Organizatorem wydarzenia była Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce, patronat honorowy objął prezydent Łukasz Kulik.
Dodaje Mariusz Łuba, przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Do udziału w koncercie, który odbył się 27 września, zostali zaproszeni uczniowie ze wszystkich ostrołęckich szkół podstawowych z klas VII-VIII oraz klas pierwszych szkół średnich.