W Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce ponownie startuje 'Etnodizajn po kurpiowsku”. W niedzielę, 5 lipca o godzinie 11 muzealnicy zapraszają na pierwsze wakacyjne spotkanie twórcze pod hasłem 'Wyplatamy z makramy”.
Makrama to technika ręcznego wyplatania dekoracji ze sznurka, niewymagająca użycia drutów ani szydełka. Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie wykonają ozdobny kwietnik, który będzie można od razu wykorzystać na balkonie, tarasie lub w salonie.
W trakcie zajęć organizatorzy zapoznają uczestników z podstawowymi węzłami makramowymi, zasadami komponowania wzorów oraz materiałami i narzędziami przydatnymi również w przyszłej, samodzielnej pracy. Warsztaty mają charakter praktyczny i są skierowane zarówno do osób początkujących, jak i tych, które miały już wcześniej kontakt z rękodziełem.
Szczegóły na stronie muzeum.


