back to top
17.7 C
Ostrołęka
poniedziałek, 15 lipca 2024 r.

Wyniki pierwszego naboru programu ‘Olimpia’- budowy przyszkolnych hal sportowych

REKLAMA

Ponad 730 mln zł na budowę 360 obiektów w całej Polsce przekaże Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach pierwszego naboru Programu ‘Olimpia’, budowy przyszkolnych hal sportowych. Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Arkadiusz Czartoryski, podczas konferencji prasowej, przedstawili wyniki pierwszego naboru nowego Programu. Samorządy w województwie mazowieckim otrzymają ponad 110,6 mln zł na realizację 55 zadań. Dzięki tym środkom, przy szkołach podstawowych na Mazowszu, powstanie 35 boisk wielofunkcyjnych za ponad 77,5 mln zł oraz 20 zadaszeń o stałej konstrukcji na już istniejących obiektach za ponad 33,1 mln zł. Pierwsze inwestycje zostaną zrealizowane w 2023 roku.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych. Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z realizacją zadania.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex