Wójt gminy Baranowo w interesie rolników

REKLAMA

Wójt gminy Baranowo Henryk Toryfter wystąpił do Ministra Środowiska, Ministra Rolnictwa, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Wojewody Mazowieckiego i Starosty Ostrołęckiego z prośbą 'o ograniczenie populacji wilka na Kurpiowszczyźnie oraz o podjęcie działań, które ograniczą straty w gospodarstwach rolnych spowodowane przez wilki”.

REKLAMA

Działanie samorządowca podyktowane było częstymi przypadkami zagryzania przez drapieżnika zwierząt gospodarskich i ma na celu ograniczenie szkód. Jednocześnie wójt apeluje do rolników  o zachowanie szczególnych środków ostrożności przy wypasaniu bydła na pastwiskach.

Przypominamy, że wilk objęty jest ścisłą ochroną gatunku.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT