Ostrołęka
sobota, 27 lipca 2024 r.

Wojewódzki Wielobój Atletyczny gościnnie w SP 10 Ostrołęka

W SP nr 10 w Ostrołęce odbył się Wojewódzki Wielobój Atletyczny.

Rywalizowały kluby: Start Maków Mazowiecki, MLKPC Sokołów Podlaski, Sparta Płońsk, UKS ATLETA Ostrołęka w czterech konkurencjach sportowych, w dwóch grupach wiekowych dziewcząt i chłopców – bieg wahadłowy 4 x 10 m, trójskok obunóż z miejsca, rzut piłką lekarską za siebie i rwanie sztangi na technikę.

Fotograf ślubny Malwina Łuba

W grupie dziewcząt 7-10 lat zwyciężyła Julia Nienałtowska ze Startu Maków Mazowiecki, przed Zuzanną Przybyszewską ze Sparty Płońsk i swoją koleżanką klubową Kingą Waszelewską. Tuż za podium stanęła Hanna Kobylińska, a na 6. miejscu uplasowała się Nel Kubeł z UKS ATLETA.
Najlepszą w drugiej grupie dziewcząt była także makowianka Maja Łyszkowska wyprzedzając o 3 punkty Maję Zerę z UKS ATLETA Ostrołęka i o 29 pkt Dominikę Gromek z MLKPC Sokołów Podlaski. Pozostałe ostrołęczanki zajęły miejsca: 4. Pola Larenta, 6. Julita Kuśmierczyk, 8. Chanel Dingio, 10. Maja Łojko, 13. Zofia Małaszek, 14. Aleksandra Pajka, 15. Kaja Kluczek.

Wśród młodszej grupy chłopców zwyciężył Lipka Piotr z MLKPC Sokołów Podlaski przed Krupińskim Michałem ze Sparty Płońsk i Jankiem Golanem Startu Maków Mazowiecki. W grupie starszej (11-13) zwyciężył niepokonany od kilku lat Wojciech Bakuła UKS ATLETA Ostrołęka, wyprzedzając o 27 pkt Kwiatkowskiego Igora, a trzeci był Daniel Gromelski obaj z Startu Maków Mazowiecki. Pozostali ostrołęccy zawodnicy zajęli miejsca: Jakub Kawecki 4., Bartłomiej Reska 8., Antoni Żebrowski 9., Sulenas Witold 10., Patryk Dawidczyk i Aleksander Bocian sklasyfikowani na 12. miejscu, Kacper Wielgos 14., Hubert Pokora i Mateusz Lelujko 15. pozycja, Jakub Tymiński 17., Antoni Szczepkowski 18., Nikolas Kozieł 19., Aleksander Wysocki 20., Oliwier Godlewski 22., Szymon Wysocki 23., Jakub Żebrowski 24 i 25 był Michał Wojnarowski.

Była też klasyfikacja OPEN dziewcząt. Najlepszą wieloboistką obu grup dziewcząt została Maja Łyszkowska z 300 punktami, a wśród chłopców został ostrołęcki atleta Wojciech Bakuła gromadząc 332 punkty.

Poza tym, za najlepszą technicznie w rwaniu uznano Wiktorię Zbrzeźną ze Startu Maków Mazowiecki. Najlepszym technikiem rwania wśród chłopców został także makowianin Wiktor Góralczyk.

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, dyplomy wręczono najlepszym do 7. miejsca w każdej grupie, natomiast poszczególni zwycięzcy otrzymali puchary. Poza tym każdy startujący i ich trenerzy z okazji dnia dziecka otrzymali pakiet niespodziankę tzw. trójpak składający się z musu owocowego, napoju owocowego i foremki delicji.

Puchar dla najlepszej drużyny wywalczył zespół UKS ATLETA Ostrołęka gromadząc 6369 punktów, wyprzedzając Start Maków Mazowiecki, MLKPC Sokołów Podlaski i Spartę Płońsk.

W rolę sędziów wcielili się sztangiści i trenerzy UKS ATLETA, sekretarzem zawodów był Daniel Dołęga – delegat PZPC tworząc zespół organizacyjny pod przewodnictwem trenera klubowego Władysława Niedźwieckiego, jako sędziego głównego tej imprezy.