Wniosek o '300+’ złożysz w szkole

REKLAMA

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce rozpoczął realizację rządowego programu 'Dobry Start”. Do rodzin z miasta trafi ok. 2 milionów złotych.   

REKLAMA

Świadczenie 'Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Ma to być pomoc finansowa na zakup wyprawki szkolnej.   

Od 1 lipca osoby, którym świadczenie przysługuje mogły składać wnioski o jego przyznanie w wersji elektronicznej przez stronę Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz przez bankowość elektroniczną.
Od dziś wnioski można składać również w formie papierowej. Aby usprawnić ich przyjmowanie prezydent Janusz Kotowski wyznaczył dodatkowe punkty w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Ostrołęka. Lista placówek dostępna jest na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który odpowiada za pełną realizację wypłaty świadczeń. W siedzibie MOPR uruchomiono punkt przyjęć wniosków, gdzie można również  pobrać druki oraz uzyskać informację na temat całego świadczenia.    

Istnieje także możliwość pobrania druków wniosków ze strony internetowej https://www.mpips.gov.pl/DobryStart/

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT