back to top
15.5 C
Ostrołęka
wtorek, 18 czerwca 2024 r.

Włamał się na konto portalu społecznościowego ostrołęczanki

REKLAMA

Włamał się na konto portalu społecznościowego ostrołęczanki.Uwaga na coraz częściej spotykany sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy – apeluje ostrołęcka policja. Przestępcy najpierw włamują się do komunikatora internetowego użytkownika, a następnie dążą do wyłudzenia pożyczki od znajomych. Właśnie takim sposobem przestępca chciał oszukać ostrołęczankę. Dzięki zachowaniu zdrowego rozsądku internetowych znajomych 54-latki, oszust nie osiągnął swojego celu.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Informuje komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Policjanci apelują – zanim przekażemy komukolwiek kod płatności internetowej upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa! Prośby oszustów są różne – na leki, zagubioną torebkę, zagubiony portfel, brak pieniędzy na powrót do domu, brak pieniędzy na jedzenie, trudna sytuacja finansowa. Przestępcy tłumaczą, że teraz brakuje im środków, ale oddadzą je wieczorem, gdy tylko otrzymają przelew. Dlatego warto osobiście się spotkać ze znajomym lub zadzwonić i porozmawiać, czy naprawdę potrzebne mu są pieniądze.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex