12.8 C
Ostrołęka
sobota, 2 marca 2024 r.

Widzisz ograniczenia? Dostrzeż możliwości!

REKLAMA

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej przeprowadziło kampanię społeczną pod hasłem 'Sprawni – niepełnosprawni”. Miała pokazać, że osoby z niepełnosprawnością to bardzo zróżnicowana społeczność z ogromnym potencjałem.

Kampania składała się ze spotów przedstawiających cztery osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Każda z nich udowadnia, że nie istnieje dla niej słowo 'ograniczenie”. Kampania społeczna 'Widzisz ograniczenia? Dostrzeż możliwości!” ruszyła z inicjatywy władz regionu na początku listopada. Mówi Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Jednym z bohaterów kampanii jest Artur Świercz, pełnomocnik zarządu województwa mazowieckiego ds. osób z niepełnosprawnościami.

Jak zaznacza Dariusz Linde z fundacji 'Szansa – Jesteśmy Razem”, który również wziął udział w kampanii, osoby z niepełnosprawnościami mają swoje pasje i marzenia, realizują się w życiu zawodowym i społecznym. Pomimo barier są aktywnymi uczestnikami życia społecznego.

Kampania skupia uwagę na potencjale, tym, co dobre w każdym z nas, i taką treść chcemy przekazać mieszkańcom województwa mazowieckiego. Wierzymy, że materiały przygotowane i prezentowane w różnych miejscach pozwolą na chwilę zastanowienia i przełamią krzywdzące stereotypy o osobach z różnymi niepełnosprawności – dodaje Aleksander Kornatowski, dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Kampania wpisuje się w Wojewódzki program wyrównywania szans osób niepełnosprawnych i przeciwdziałania ich wykluczeniu społecznemu oraz pomocy w realizacji zadań na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych w województwie mazowieckim na lata 2022–2025.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex