-3.9 C
Ostrołęka
środa, 29 listopada 2023 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

2 mln dawek szczepionki przeciwko ospie małpiej

Urząd ds. Gotowości i Reagowania na Stany Zagrożenia Zdrowia (HERA) podpisał umowę ramową z przedsiębiorstwem Bavarian Nordic w sprawie wspólnych zamówień na dostawę do 2 mln dawek szczepionki przeciwko ospie małpiej w latach 2023 i 2024.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

W ten sposób 14 państw uczestniczących zyskuje możliwość zakupu dawek w celu zaspokojenia swoich średnio- i długoterminowych potrzeb oraz utworzenia zapasów. Pierwsze dostawy dawek szczepionki w ramach wspólnego zamówienia rozpoczną się w drugim kwartale 2023 r.

Zgodnie ze wspólnym oświadczeniem, jakie wydali komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Stella Kyriakides oraz dyrektor regionalny WHO ds. Europy dr Hans Henri P. Kluge, Komisja nadal koncentruje się na zapobieganiu endemicznemu występowaniu ospy małpiej w Europie.

Chociaż umowa w sprawie wspólnego udzielania zamówień podpisana z Bavarian Nordic ma na celu zaspokojenie średnio- i długoterminowych potrzeb uczestniczących państw, jest ona uzupełnieniem prac prowadzonych w ostatnich miesiącach przez HERA i Europejską Agencję Wykonawczą ds. Zdrowia i Cyfryzacji (HaDEA) zmierzających do zakupu ponad 334 tys. dawek szczepionek, aby zaspokoić najpilniejsze potrzeby państw członkowskich, przy wykorzystaniu po raz pierwszy środków UE. Przypomnijmy, że wcześniej zakupiono ponad 10 tys. dawek tekowirymatu, leku stosowanego w leczeniu ospy małpiej.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex