Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Komisarz UE ds. równości Helena Dalli spotkała się z Wrocławską Radą Kobiet i Wrocławską Radą ds. Równego Traktowania, aby omówić, w jaki sposób władze lokalne i UE mogą współpracować na rzecz osiągnięcia równości dla wszystkich.

Następnie komisarz Dalli otworzyła dyskusję panelową pt. 'Czy idea równych szans w UE jest nadal aktualna?’ podczas konferencji S&D 'Europa równych szans’ zorganizowanej w ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy. Komisarz nakreśliła priorytety w zakresie równości na nadchodzące miesiące. Jesienią Komisja przedstawi europejską strategię w dziedzinie opieki, której celem jest zapewnienie przez państwa członkowskie przystępnej cenowo i dostępnej dla wszystkich wysokiej jakości opieki nad dziećmi. Komisarz opowiedziała, w jaki sposób Komisja Europejska współpracuje z państwami UE w celu wdrożenia strategii UE na rzecz osób LGBTIQ i wezwała państwa członkowskie do opracowania krajowych planów działania.

REKLAMA

Więcej w temacie na stroni internetowej Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA