12.8 C
Ostrołęka
sobota, 2 marca 2024 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Dzięki Strategii Leśnej UE po 2020, Europa stawia krok w kierunku lepszej ochrony bioróżnorodności i przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym. Na skutek lobbingu, między innymi Polski, założenia dokumentu są jednak niewystarczające w świetle potrzeby przeciwdziałania kryzysowi klimatyczno-ekologicznemu. Dodatkowo wbrew doniesieniom nauki i protestom społeczeństwa Unia wciąż stawia na palenie lasów dla wytworzenia energii.

Strategia Leśna jest częścią Europejskiego Zielonego Ładu, polityki mającej zatrzymać utratę bioróżnorodności i doprowadzić Wspólnotę do neutralności klimatycznej w 2050 r. Zielony Ład uznaje kluczową rolę, jaką pełnią lasy w osiągnięciu tych celów a upubliczniona Strategia ma być narzędziem ich realizacji.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Do najważniejszych założeń nowej Strategii należą:

zmapowanie i objęcie ścisłą ochroną wszystkich zachowanych w UE lasów pierwotnych i starodrzewów;

wprowadzenie wiążącej prawnie regulacji na poziomie UE dotyczącej odbudowy zdegradowanych ekosystemów z uwzględnieniem szczegółowego celu dla ekosystemów leśnych;

posadzenie do 2030 r. dodatkowych 3 miliardów drzew na terenie UE;

opracowanie Unijnej regulacji o monitorowaniu, raportowaniu i zbieraniu danych dotyczących lasów wprowadzającej wymóg tworzenia podlegających ocenom oddziaływania na środowisko Strategicznych Planów dla Lasów przez Państwa Członkowskie.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex