back to top
9.8 C
Ostrołęka
niedziela, 11 maja 2025 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

DiscoverEU – Kolejne 20 tys. osiemnastolatków wyruszy w podróż po Europie
Komisja ogłosiła kolejną rundę konkursu DiscoverEU. Już teraz można nadsyłać zgłoszenia. Do 16 maja 2019 r. każdy osiemnastoletni obywatel UE może wygrać bilet na podróż po Europie. Podróż odbędzie się w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.

REKLAMA

Konkurs po raz pierwszy zorganizowano w zeszłym roku. Cieszył się ogromnym powodzeniem. Dlatego w tym roku organizowana jest kolejna runda. W drugiej edycji konkursu DiscoverEU Komisja Europejska kładzie nacisk na wymiar edukacyjny projektu. Laureaci otrzymają informacje dotyczące miejsc, które warto odwiedzić. Mogą też otrzymać specjalny dziennik podróży, aby na bieżąco zapisywać swoje wrażenia. Podczas podróży będą również mogli uczestniczyć w imprezach organizowanych przez lokalne społeczności.
Równocześnie Komisja stara się, by program DiscoverEU był dostępniejszy dla wszystkich zainteresowanych: upraszcza proces nadsyłania zgłoszeń, opracowuje wskazówki, jak tanio podróżować, oraz uwzględnia w jak największym stopniu potrzeby osób niepełnosprawnych, aby umożliwić im podróż.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które urodziły się w okresie od 2 lipca 2000 r. (włącznie) do 1 lipca 2001 r. (włącznie) i które mogą wyruszyć w podróż w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. Podróż może trwać maksymalnie 30 dni. Osoby zainteresowane udziałem z konkursie mogą wysłać swoje zgłoszenie za pośrednictwem Europejskiego Portalu Młodzieżowego. Zgłoszenia oceni specjalna komisja, która wybierze laureatów. Uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni o wynikach w czerwcu 2019 r.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex