Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Zarządzanie odpadami podczas pandemii

REKLAMA

– Właściwe zarządzanie odpadami jest częścią podstawowych usług zapewniających dobrobyt naszym obywatelom – powiedział komisarz Virginijus Sinkevičius przedstawiając wytyczne dotyczące gospodarowania odpadami podczas kryzysu związanego z koronawirusem. Zaostrzone środki ostrożności wprowadzono m.in. w odniesieniu do odpadów medycznych.

Komisja Europejska opublikowała wytyczne, aby wesprzeć państwa członkowskie w zarządzaniu odpadami w czasie kryzysu. Ciągłość świadczenia tych usług również podczas pandemii koronawirusa ma kluczowe znaczenie dla zdrowia, środowiska i gospodarki.

Komisja uznaje wysiłki podmiotów gospodarujących odpadami w celu zapewnienia ciągłości właściwego gospodarowania odpadami i postępowania ze zwiększoną ilością odpadów z gospodarstw domowych i odpadów medycznych. Aby wesprzeć ich w tych staraniach, Komisja przedstawia wytyczne dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi, gospodarowania odpadami z zakładów opieki zdrowotnej oraz wytyczne dla zdrowia i bezpieczeństwa podmiotów gospodarujących odpadami i ich pracowników.

Szczegóły dostępne  na stronie ec.europa.eu.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT