back to top
17.7 C
Ostrołęka
poniedziałek, 15 lipca 2024 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Kanada w programie ‘Horyzont Europa”

Kanada dołącza się do filaru II programu ‘Horyzont Europa”, który finansuje wspólne projekty badawcze w wielu dziedzinach.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

liana Ivanova, komisarz do spraw innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży, oraz Francois-Philippe Champagne, kanadyjski minister innowacji, nauki i przemysłu, podpisali umowę, która daje kanadyjskim naukowcom i organizacjom możliwość uczestnictwa w programie na równych warunkach ze swoimi odpowiednikami z UE.

Na szczycie UE-Kanada 24 listopada 2023 r. przewodnicząca Komisji Ursula von derLeyen i premier Kanady Justin Trudeau ogłosili
zakończenie negocjacji w sprawie stowarzyszenia Kanady z filarem II programu ‘Horyzont Europa”. Teraz z zadowoleniem przyjęli zapowiedź w formie wspólnego oświadczenia.

Kanada przyłącza się do filaru II programu ‘Horyzont Europa”, który finansuje wspólne projekty badawcze w wielu dziedzinach. Kanadyjskie podmioty mogą teraz przyłączyć się do konsorcjów badawczych i przewodzić im z niektórymi z najlepszych na świecie organizacjami badawczymi, aby wspólnie stawić czoła globalnym wyzwaniom. Będą oni mieli możliwość bezpośredniego finansowania z programu, natomiast Kanada wniesie wkład do swojego budżetu.

W oczekiwaniu na podpisanie umowy obowiązywały ustalenia przejściowe dla podmiotów kanadyjskich. Oznacza to, że były one w stanie składać wnioski w ramach programu ‘Horyzont Europa” i zostać ocenione jako potencjalni beneficjenci w odniesieniu do wszystkich zaproszeń do składania wniosków wdrażających filar II już w budżecie na 2024 r. i kolejne lata.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex