back to top
20.5 C
Ostrołęka
poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

KE upomina Polskę

W kolejnym pakiecie postępowań o uchybienie zobowiązaniom państwa członkowskiego Polska została wezwana do naprawy legislacji w trzech obszarach.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Przyjmując jak zwykle pakiet decyzji dotyczących uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, Komisja Europejska podejmuje kroki prawne przeciwko państwom członkowskim, które nie wypełniły swoich zobowiązań wynikających z prawa unijnego. Decyzje te dotyczą różnych sektorów i dziedzin polityki UE, a ich celem jest zapewnienie właściwego stosowania prawa unijnego dla dobra obywateli i przedsiębiorstw.

W zestawieniu informacji INF/24/2422 przedstawiono najważniejsze decyzje Komisji, pogrupowane według obszarów polityki. Jednocześnie Komisja zamyka 74 spraw, w których kwestie sporne rozwiązano z udziałem zainteresowanych państw członkowskich bez konieczności kontynuowania przez Komisję postępowania.

Więcej informacji na temat unijnego postępowania o uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego znajduje się w pełnych pytaniach i odpowiedziach. Więcej informacji na temat historii danej sprawy można znaleźć w wykazie decyzji dotyczących uchybień zobowiązaniom państwa członkowskiego.

Komisja wzywa WŁOCHY i POLSKĘ do właściwej transpozycji przepisów UE w sprawie prawa dostępu do adwokata oraz do powiadomienia o zatrzymaniu. Komisja wzywa NIEMCY, WĘGRY, POLSKĘ i RUMUNIĘ do wypełnienia obowiązku współpracy z innymi państwami członkowskimi w zakresie przejrzystości podatkowej dochodów osiąganych za pośrednictwem platform cyfrowych. Komisja wzywa HISZPANIĘ, CYPR, ŁOTWĘ, LITWĘ, POLSKĘ i PORTUGALIĘ do powiadomienia o środkach transpozycji do prawa krajowego dyrektywy w sprawie filaru 2.
Komisja zwraca się do POLSKI I SŁOWACJI o przestrzeganie przepisów dotyczących pobierania tradycyjnych zasobów własnych.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex