back to top
20.5 C
Ostrołęka
poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Uratujmy Ziemię: podatki od emisji gazów

Komisja Europejska podjęła decyzję o zarejestrowaniu europejskiej inicjatywy obywatelskiej ‘Uratujmy Ziemię: podatki od emisji gazów cieplarnianych zamiast od pracy”.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Organizatorzy inicjatywy wzywają KE do wzmocnienia pakietu ‘Gotowi na 55” i unijnego systemu ustalania opłat za emisję gazów cieplarnianych przez szybsze wycofanie bezpłatnych uprawnień do emisji i brak górnej granicy opłaty emisyjnej, ponieważ jest to niezbędne do osiągnięcia celów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Organizatorzy wzywają również do redystrybucji znacznej części dochodów z tytułu opłat za emisję gazów cieplarnianych na rzecz gospodarstw domowych o niskich dochodach, wzmocnienia unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego UE i promowania stworzenia ‘klubu klimatycznego”, w ramach którego kraje uczestniczące ustalają solidne opłaty za emisję gazów cieplarnianych, uwzględniając należycie wspomnianą redystrybucję.

Decyzja o rejestracji inicjatywy ma charakter formalny. Oznacza to, że decyzja ta nie przesądza o ostatecznych prawnych i politycznych wnioskach Komisji w sprawie tej inicjatywy, ani o ewentualnych działaniach, jakie podejmie ona w przypadku, gdyby inicjatywa uzyskała wymagane poparcie.

Europejska inicjatywa obywatelska spełnia formalne warunki określone w odpowiednich przepisach, dlatego Komisja uważa, że jest ona prawnie dopuszczalna. Na tym etapie Komisja nie przeanalizowała wniosków pod względem merytorycznym.

Od momentu zarejestrowania inicjatywy jej organizatorzy mają sześć miesięcy na rozpoczęcie zbierania podpisów. Jeżeli w ciągu roku europejską inicjatywę obywatelską poprze milion osób z co najmniej siedmiu państw członkowskich, Komisja będzie musiała zareagować.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex