back to top
20.5 C
Ostrołęka
poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Facebook i Instagram mogą uzależnić? KE sprawdza

Komisja Europejska wszczęła formalne postępowanie w celu oceny, czy Meta, dostawca Facebooka i Instagram, mógł naruszyć akt o usługach cyfrowych w obszarach związanych z ochroną małoletnich.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Komisja jest zaniepokojona faktem, że zarówno systemy Facebooka, jak i Instagramu, w tym ich algorytmy, mogą stymulować uzależnienie od zachowań u dzieci, a także tworzyć tzw. efekt ‘krótkich otworów”. Ponadto Komisja jest również zaniepokojona metodami zapewniania wieku i weryfikacji wprowadzonymi przez Meta.

Wszczęcie postępowania opiera się na wstępnej analizie sprawozdania z oceny ryzyka przesłanego przez Meta we wrześniu 2023 r., na odpowiedzi Mety na formalne wnioski Komisji o udzielenie informacji (na temat ochrony małoletnich i metodyki oceny ryzyka), publicznie dostępnych sprawozdaniach, a także na własnej analizie Komisji.

K omisja przeprowadzi teraz szczegółowe dochodzenie w trybie priorytetowym i będzie nadal gromadzić dowody, na przykład wysyłając dodatkowe wnioski o udzielenie informacji, przeprowadzając wywiady lub inspekcje.

Wszczęcie formalnego postępowania upoważnia Komisję do podejmowania dalszych kroków w zakresie egzekwowania przepisów, takich jak przyjmowanie środków tymczasowych i decyzji w sprawie nieprzestrzegania przepisów. Komisja jest również uprawniona do przyjęcia zobowiązań podjętych przez Meta w celu zaradzenia problemom poruszonym w postępowaniu.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex