back to top
16.6 C
Ostrołęka
środa, 22 maja 2024 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Unia Europejska stoi na straży wolności i pluralizmu mediów jako filarów nowoczesnej demokracji oraz czynników sprzyjających swobodnej i otwartej debacie.

Wolność i pluralizm mediów zapewniają przepływ informacji i odgrywają kluczową rolę w rozliczaniu władzy. Komisja zintensyfikowała prace w tej dziedzinie, umieszczając wolność mediów w centrum swoich sprawozdań na temat praworządności i nadal finansując różnorodne projekty przynoszące wymierne rezultaty. Komisja zaplanowała również kluczowe inicjatywy mające na celu poprawę pracy i bezpieczeństwa dziennikarzy oraz przyjęła plan działania mający na celu wspieranie rentownego ekosystemu medialnego.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Zobowiązania Unii Europejskiej do poszanowania wolności i pluralizmu mediów oraz do przestrzegania wolności wypowiedzi – która obejmuje prawo do otrzymywania i przekazywania informacji bez ingerencji władz publicznych – są zapisane w art. 11 Karty praw podstawowych Unii Europejskiej (.pdf), który odzwierciedla art. 10 europejskiej Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex