back to top
20.5 C
Ostrołęka
poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Przepisy chroniące inwestorów

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Komisja Europejska przyjęła pakiet dotyczący inwestycji detalicznych, który stawia interesy konsumentów na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o inwestycje detaliczne. Celem jest umożliwienie inwestorom detalicznym (tj. inwestorom indywidualnym) podejmowania decyzji inwestycyjnych, które byłyby dostosowane do ich potrzeb i preferencji, zapewniając im jednocześnie sprawiedliwe traktowanie i należytą ochronę. Zwiększy to zaufanie inwestorów detalicznych do bezpiecznego inwestowania w ich przyszłość i pozwoli w pełni wykorzystać unię rynków kapitałowych UE.

Jednym z trzech kluczowych celów planu działania Komisji na rzecz unii rynków kapitałowych z 2020 r. było sprawienie, by UE stała się jeszcze bezpieczniejszym miejscem dla obywateli do inwestowania w perspektywie długoterminowej. Dzisiejszy pakiet jest ukierunkowany na osiągnięcie tego celu i zachęcenie do zaangażowania w rynkach kapitałowych UE, którego poziom tradycyjnie jest niższy niż w innych jurysdykcjach, takich jak Stany Zjednoczone pomimo wysokiego poziomu oszczędności Europejczyków. Ożywienie unii rynków kapitałowych jest również niezbędnym środkiem ukierunkowania finansowania prywatnego na naszą gospodarkę oraz na finansowanie transformacji ekologicznej i cyfrowej.

Pakiet ma szeroki zakres i dotyczy całej trajektorii inwestycyjnej konsumenta. Szczegóły na stronie internetowej Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex