-4.5 C
Ostrołęka
środa, 29 listopada 2023 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMA

Roczny program prac programu Erasmus+ na 2023 r.

Komisja przyjęła zmianę rocznego programu prac programu Erasmus+ na 2023 r. Budżet całkowity programu na ten rok skorygowano w górę do nowego poziomu 4,43 mld euro.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Dzięki zwiększonemu budżetowi wzmocnione zostanie ogólne wsparcie dla priorytetów programu Erasmus+ dotyczących włączenia społecznego, aktywności obywatelskiej oraz uczestnictwa w życiu demokratycznym, jak również transformacji ekologicznej i cyfrowej w UE i w skali międzynarodowej.

Zmieniony program prac obejmuje skoncentrowaną na wstępie kwotę 100 mln euro z budżetu programu Erasmus+ na 2027 r. Środki te zostaną przeznaczone na wsparcie projektów promujących działalność edukacyjną oraz ułatwiających integrację osób uciekających przed wojną w Ukrainie w ich nowych środowiskach edukacyjnych, jak również na działania wspierające organizacje, osoby uczące się i personel dydaktyczny w Ukrainie. Przewidywane środki wzmocnią działania uruchomione na rzecz Ukraińców uciekających przed wojną dzięki dodatkowemu wsparciu dla organizacji będących beneficjentami programu Erasmus+. Finansowane działania mogą obejmować kursy językowe i z zakresu integracji kulturowej, narzędzia do nauki języków, skierowane do nauczycieli i osób uczących się, oraz stypendia lub ogólne wsparcie finansowe we wszystkich sektorach programu Erasmus+ przeznaczone dla osób uczących się i nauczycieli. Więcej w temacie na stronie internetowej Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex