back to top
20.5 C
Ostrołęka
poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Wernisaż wystawy ‘Obrazy i obiekty’

REKLAMA

Galeria Ostrołęka zaprasza dzisiaj (23 czerwca) na wernisaż wystawy zatytułowanej ‘Obrazy i obiekty’. Autorem prac jest Mieczysław Olszewski ‘Mieto’. Malarz, rysownik, pedagog, eseista. Profesor zwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Uprawia malarstwo sztalugowe, malarstwo monumentalne, rysunek prasowy i satyryczny, rzeźbę z przedmiotów gotowych oraz ilustrację książkową.

Jego prace pokazywane były na ponad 20 wystawach indywidualnych m.in. w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Koszalinie, Bredzie, Berlinie czy w Norymberdze oraz na ponad dwustu wystawach zbiorowych m.in. w Montrealu, Tokio, Paryżu, Moskwie, Stambule, Sofii, Teheranie czy Bremie.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Dzieła artysty znajdują się w Muzeum Narodowym w Gdańsku i Szczecinie, w Muzeum Okręgowym w Toruniu, Muzeum Kartofla w Monachium, Muzeach Karykatury w Montrealu, Amsterdamie, Skopje, Gabrowie i w Warszawie, a także w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Wernisaż w Galerii Ostrołęka rozpocznie się o godzinie 18.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex