W geście hołdu bohaterom. Syreny alarmowe 1 sierpnia w gminie Lelis

REKLAMA

Wójt Gminy Lelis informuje, że 1 sierpnia o godzinie 17:00, w 82. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie gminy zostaną uruchomione syreny alarmowe.

Będą emitować ciągły sygnał przez jedną minutę. Ich uruchomienie ma charakter symboliczny i jest wyrazem hołdu dla żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców Warszawy, którzy polegli i zostali zamordowani podczas Powstania Warszawskiego.

REKLAMA

Mieszkańcy proszeni są o uczczenie pamięci bohaterów chwilą zadumy. Gmina informuje, że uruchomienie syren nie oznacza zagrożenia i nie wymaga podejmowania żadnych działań.

fot. UG

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT