Urząd Marszałkowski przekazał ponad 200 komputerów dla potrzebujących

REKLAMA

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego włączył się do akcji #UWOLNIJZŁOMKA. Przekazał ponad 200 zestawów komputerowych potrzebującym.

REKLAMA

#UWOLNIJZŁOMKA to akcja społeczna, w ramach której ludzie dobrej woli przekazują używany sprzęt elektroniczny. Inicjatywa powstała z potrzeby serca i chęci pomocy najbardziej potrzebującym – uczniom, podopiecznym domów dziecka czy pogotowia opiekuńczego lub nauczycielom. Przez pandemię zmuszeni zostali oni do realizowania programu nauczania zdalnie co dla wielu rodzin wiąże się z wieloma trudnościami. Mówi Jan Górski, koordynator i inicjator akcji Uwolnij Złomka.
 

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego postanowił włączyć się w akcję – podkreśla sekretarz województwa, dyrektor urzędu marszałkowskiego Waldemar Kuliński.
 

 
Okazało się, że przekazanie sprzętu to nie tylko pomoc dla potrzebujących, ale też duża oszczędność. Sprzęt został przekazany w formie darowizny, bez dodatkowych kosztów i wypełniania dokumentów związanych z Bazą Danych Odpadowych.
Takie działanie wpisuje się w przyjęty w urzędzie System Odpowiedzialności Społecznej i stanowi przykład dla innych organizacji.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT