21.1 C
sobota, 27 lipca 2024 r.

UKS Siódemka Ostrołęka z kolejnymi sukcesami

13 i 14 maja na stadionie AWF odbyły się Mistrzostwa Warszawy Juniorów w lekkiej atletyce. W zawodach wystartowali także reprezentanci UKS Siódemka Ostrołęka

Najlepiej wypadła Kinga Wilczewska, która w kategorii U-16 wygrała rzut oszczepem – 28,69m, a w pchnięciu kulą zajęła 2 miejsce, wynikiem 9,60m poprawiła swój rekord życiowy.

W tej samej kategorii zwycięstwo w biegu na 80m przez płotki przypadło Julii Pyskło – 16,48s w finale (przy wietrze minus 1,7 m/s). W kategorii U-14, trzecia na 80m przez płotki była Oliwia Półtorak, która przy wietrze przeciwnym (- 2,6 m/s) pobiegła w finale 14,26s.
Zawodniczka Dariusza Dąbrowskiego (wychowanka Squatina Ostrołęka) ostatecznie zajęła na tym dystansie 3 miejsce nieznacznie ustępując starszym rywalkom biegających w 1 serii.

Swoje rekordy życiowe na dystansie 800m poprawili także: Artur Mrozek – 2:14,56s oraz Szymon Sala – 2:18,34s. W biegu na 3000m Karol Rogoziński zajął 6 miejsce z czasem 9:39,80s, także 6 była w wieloskoku młodziczek była Julia Pyskło – 8,69m.

Kolejne zawody w czwartek 18 maja w Łomży.