Uczczą pamięć Konstantego Kaczyńskiego

REKLAMA

Konstanty Kaczyński pseudonim 'Sęp” zostanie upamiętniony jako jeden z Żołnierzy Wyklętych. W jego intencji w niedzielę 19 czerwca w Myszyńcu zostanie odprawiona Msza Święta.  

REKLAMA

Podkreśla Magdalena Pietras.
Konstanty Kaczyński został zamordowany w październiku 1945 roku.

Mówił Jacek Karczeweki, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołece.

Przypominamy, że to właśnie w Ostrołęce powstanie pierwsze w Polsce Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Będzie przypominać o niezwykłych Żołnierzach Polski Niepodległej, pokazywać ich drogę i bohaterstwo,  przywracać ich polskiej pamięci, wskazywać na najwyższe wartości, uczyć i edukować.

fot. myszyniec.pl

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT