back to top
6 C
Ostrołęka
środa, 30 kwietnia 2025 r.

’Twój miś może zostać ratownikiem”

REKLAMA

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce włączyła się w kampanię 'Twój miś może zostać ratownikiem’, której celem jest udzielenie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększenia poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych i innych zdarzeniach. Prowadzona będzie do 31 stycznia 2017r.

REKLAMA

Akcja polega na zbieraniu maskotek w miejscach publicznych (używanych bądź nowych). Po zakończonej akcji trafią one do Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych na terenie województwa, a następnie do poszkodowanych dzieci.

Akcja ma też charakter edukacyjny – propaguje zachowania, które wpływają na bezpieczeństwo. Ponadto jest doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na to, że w wypadkach, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach częstymi poszkodowanymi są dzieci, które właśnie wtedy, już na etapie akcji ratowniczej, należy otoczyć szczególna opieką.

Maskotki można przynosić do siedziby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce lub do zorganizowanych na terenie szkół i przedszkoli miejsc zbiórki.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex